Yandex.Mail ile Kendi Alan Adınıza E-posta Servisi Alın Webmaster

Bildiğiniz üzerer Google Aps daha önce ücretsiz olan uygulamalarını artık yeni kullanıcılar için ücretli hale getirdi. Ancak bu açığı her zaman ki gibi Google'ın en büyük rakibi Yandex ile kapatıyoruz.

Eskiden Gmail özelliklerini ücretsiz olarak kendi alan adımızla kullanıyorduk. Şimdi bunu Yandex.Mail ile gerçekleştireceğiz. Bunun için öncelikle Yandex ana sayfasından siteye üye oluyoruz.

Daha sonra Yandex Kurumsal internet sayfasını açtıktan sonra “web siteniz” bölümüne kullanmak istediğiniz alan adını girmeniz gerekiyor. Daha sonra “Alan adı ekle” butonunu kullanarak gerçekleştirmeniz gereken ayarlara dair ekrana geçiş yapmalısınız.

 

 

Bundan sonrası için işlemler kullanacağınız alan adının sizin olduğunu ispatlama işlemleri.

Bunun için gerçekleştirebileceğiniz bir kaç yöntemi size hazır olarak Yandex sunmakta.

A. Yandex Alan Adı Doğrulama

Bunlardan ilki Yandex’in sizin için hazırladığı özel HTML dosyasını hosting servisinizde bulunan alana yüklemek.

İkincisi alan adınıza bağlı olan ve Yandex’in belirteceği alt alan adı için CNAME kaydını mail.yandex.com.tr olarak ayarlamak

Üçüncü yöntem ise alan adınızın iletişim e-posta bilgileri için ayrılan kısmını yine Yandex’in size belirteceği özel kodla doldurmanız. Bu işlemlerden bir tanesini gerçekleştirmek doğrulamanın tamamlanması için yeterli oluyor.

B. MX Kaydı Değişikliği

Daha sonra aşağıdaki paramemetreleri içeren bir MX kayıtları değişikliği gerçekleştirmelisiniz.

• Alt alan adı — @
• Kayıt tipi — MX
• Veriler — mx.yandex.net.
• Öncelik — 10

Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra yeniden Yandex Kurumsal sayfasına gelerek alan adınızı “Alan adı ekle” butonunu kullanarak eklediğinizde aşağıda görebileceğiniz gibi alan adınıza “E-posta hesabı ekle” menüsü gelecek ve bundan sonra dilediğiniz kadar Yandex servisleriyle sağlanan ancak kendi alan adınızı içeren e-posta adresi oluşturabileceksiniz.

 

Yorum Yaz

guvenlik

Yorumlar

avatar nergis

güzel paylaşım

11 Ekim 2015 - Cevapla

  Bu yoruma cevap yazılmamış!